Apple’ın VR başlığı görme sorunları olan kişilere yardımcı olabilir

Mobil Technology

Bloomberg: Apple’ın alternatif gerçeklik kaskı görme sorunları olan kişilere yardımcı olabilir

Apple, görme sorunları olan kişiler de dahil olmak üzere alternatif gerçeklik başlığını oluşturacak. Bu Bloomberg tarafından bildirilmiştir.

İçeriden saygın Mark Gurman’a göre, Amerikan şirketi AR/VR kaskının görme engelli insanlara yardımcı olacağını vurgulayacak. Uzman, şirketin mühendisleri yeni nesil ekranların yeteneklerini inceleyen ve bunları artırılmış ve sanal gerçekliğe nasıl uygulayacaklarını öğrenen bir XDG bölümüne sahip olduğunu belirtti. Bölüm, şirketin üst düzey yöneticisi Johnny Srouji tarafından denetleniyor.

Yazar, Apple’ın neredeyse tüm cihazlarını herkesin kullanabileceği cihazlar olarak konumlandırdığını belirtti. Örneğin, markanın akıllı telefonları, tabletleri ve saatleri görme, işitme ve motor sorunları olan kişiler için özel ayarlara sahip.

Mark Gurman, Apple’ın gelecekteki kulaklığının, gerçek nesnelerin üzerine bir resim yansıtmak ve uzayda yönlendirmek için gereken birden fazla ekrana, kameraya ve sensöre sahip olacağını hatırlattı. Bilişim devinin yıl sonundan önce alternatif bir gerçeklik kaskı duyuracağı söyleniyor.

Daha önce, içeriden saygın bir isim olan Min-Chi Ko, Apple’ın karma gerçeklik başlığının duyurusunu sonbahara kadar ertelediğini söylemişti. Uzman, yaşanan aksamayı yazılım sorunlarına bağladı.