Yeni iPhone SE ortaya çıktı

iOS Mobil

Insider: Apple OLED ekranlı iPhone SE 4’ün geliştirilmesine yeniden başladı

Apple, 2024 yılı için yeni bir SE serisi akıllı telefonun piyasaya sürülmesini planladı. Bu, Twitter’ında saygın içeriden Min-Chi Ko tarafından belirtildi.

Uzman, şirketin yeni bir uygun fiyatlı telefon geliştirmeye devam ettiğini söyledi. Açıklamalara göre, cihaz iPhone 14 tarzı bir tasarıma sahip olacak – “monobrow” ve OLED matrisli çerçevesiz bir ön panel. Min-Chi Ko’ya göre OLED’e geçiş serinin en önemli yeniliği. Telefon en erken 2024’ün ilk yarısına kadar piyasaya sürülmeyecek.

Analist, dördüncü nesil iPhone SE’nin Apple yapımı bir 5G modeme sahip olması gerektiğini belirtti. Görünüşe göre, 6 gigahertz’den daha düşük bir frekansı destekleyecek. Bununla birlikte, şirketin iPhone 16 serisi akıllı telefonları üretirken Qualcomm’un bileşenlerinden kurtulup tamamen kendi donanımına geçip geçemeyeceği belli değil.

iPhone SE serisindeki son güncel akıllı telefon Mart 2022’de tanıtılmıştı. Cihazda 4,7 inç IPS ekran, A15 çip, 4 gigabayt RAM, 5G desteği ve tek bir 12 megapiksel kamera bulunuyor.

Aralık ayının sonlarında, içeriden Min-Chi Ko, Apple’ın yeni iPhone SE serisi akıllı telefonun piyasaya sürülmesini iptal edebileceğini bildirdi. Analist, şirketin düşük maliyetli telefonlara olan talebin azaldığını fark ettiğini, bu nedenle cihazın üretimini erteleyebileceğini ya da piyasaya sürülmesini tamamen iptal edebileceğini açıkladı.