Samsung One UI 5.1 Güncellemesini Test Ediyor; Galaxy S23 Serisi ile Gelebilir: Rapor

Mobil

Samsung One UI 5.1 güncellemesi, S90xEXXU2CVL7 yeni ürün yazılımı sürümünde çalışırken görüldü.

Samsung’un One UI 5.1 için bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesini test ettiği bildiriliyor. Akıllı telefon üreticisinin yeni işletim sistemi güncellemesini Galaxy S22 serisi modellerinde – Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra – test ettiği görüldü. Ancak, Galaxy S23 serisinin işletim sistemi güncellemesini alan ilk seri olacağı tahmin ediliyor. Bu, Samsung akıllı telefonlarında Android 13 tabanlı ilk büyük işletim sistemi güncellemesi olacak. Samsung şu anda dünya genelinde uyumlu telefonları için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini sunuyor.

SamMobile tarafından yayınlanan bir rapora göre, Samsung bu yılki Galaxy S22 serisinde yeni bir One UI 5.1 firmware güncellemesini dahili olarak test ediyor. Güncelleme yeni aygıt yazılımı sürümü S90xEXXU2CVL7 olarak çalışıyordu. Yeni işletim sistemi güncellemesinin, kısa bir süre sonra alacak olan selefi Galaxy S22 serisinden önce yaklaşmakta olan Galaxy S23 serisine sunulacağı tahmin ediliyor.

One UI 5.1 özellikleri ve değişiklikleri hakkında herhangi bir ayrıntı bulunmamakla birlikte, Samsung One UI 5.1 için bazı yeni kilit ekranı özelleştirme seçenekleri getireceğini ima etmişti. Raporda ayrıca yeni güncellemenin bildirimler alanında Android 13’ün yeni medya oynatıcı widget tasarımını, öngörülebilir geri, kısmi ekran yansıtma ve geliştirilmiş görev çubuğunu getirebileceği öne sürüldü. Şu anda Samsung’un One UI 5.0 güncellemesi yeni bir arayüz, geliştirilmiş performans, kullanıcı arayüzü animasyonları ve arka planın yanı sıra çeşitli hata düzeltmeleriyle birlikte en son güvenlik yamalarını içeriyor.

Bu arada, Galaxy S23 serisinin vanilya Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra olmak üzere üç telefon alacağı tahmin ediliyor. Telefonların piyasaya sürülmesine aylar kalmış olsa da, Galaxy S23 serisiyle ilgili ayrıntılar şimdiden ortalıkta dolaşmaya başladı. Galaxy S23 ve Galaxy S23+, öncekilere kıyasla 200mAh pil kapasitesi artışı elde edecek. Bu Samsung akıllı telefonların sırasıyla 3,900mAh ve 4,700mAh pillere sahip olacağı belirtiliyor.

Ayrıca, yaklaşan amiral gemisi serisinin gelişmiş soğutma sistemleriyle donatılacağına inanılıyor. Ayrıca, bu akıllı telefonlar çift piksel otomatik odaklamalı 12 megapiksel ön kameralarla donatılabilir.